Татарстан Республикасы Алексеевск районында ял көннәрендә 1001 ләззәт!

2021 елның 14 мае, җомга

Теләге булган һәркемне «Ял көннәрендә 1001 ләззәт» программасы буенча Алексеевск районына чакырабыз.

Алексеевск районы үзенең гадәттән тыш урыннары белән данлыклы. Бүген җимерек Биләрнең телсез ташлары ел саен меңләгән кешене җәлеп итә. Борынгы Биләр хәрабәләре буйлап сәяхәт иткәндә, хәтта Идел Болгары башкаласы белән бөтенләй таныш булмаган гади турист та, ирексездән, шәрыкъ каласының аерым бер атмосферасына килеп эләгә һәм балачактан ук яхшы таныш булган гүзәл Шаһрезадә әкиятләрен күз алдына китерә.

Бүгенге Биляр – уникаль тарихи һәм архитектура һәйкәле, археологлар тарафыннан аңа карата зур кызыксыну бар.

Барлык балаларга да Биләрнең изге чишмәсеннән ерак булмаган «Биләр страуслары» экофермасы ошаячак. Фермада Сез Австралия һәм Африка токымлы страуслар, тавислар, кыргавыллар, кошлар һәм куяннар белән дуслашырсыз.

Саф һава, хайваннар дөньясы белән аралашу, хайваннарны ашату мөмкинлеге һәм фотога төшү онытылмаслык тәэсирләр калдырачак!