Эшкуарлар белән глемпинг-комплекслар проектларын гамәлгә ашыру проблемалары турында фикер алыштылар

2021 елның 29 гыйнвары, җомга

Татарстан Республикасы Туристлык буенча дәүләт комитеты, Табигать территорияләрен үстерү дирекциясе белән берлектә, Татарстан Республикасында табигый һәм экологик туризмны үстерүгә бәйле үз проектларын гамәлгә ашыручы эшкуарлар белән очрашулар сериясен төгәлләде. Фикер алышу темасы эшкуарлар өчен кирәкле яңа дәүләт ярдәме чараларын булдырудан гыйбарәт иде. Шулай ук очрашулар кысаларында эшкуарлар проектларны гамәлгә ашырганда булган проблемалар турында сөйләде, шул исәптән глэмпинг-комплекслар булдыруга бәйле проблемалар турында, аларны хәл итүнең мөмкин булган юллары турында фикер алышу булды.