Татарстан Республикасында муниципальара маршрутларда пассажирлар йөртү турында

2020 елның 7 июле, сишәмбе

Исегезгә төшерәбез, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының «Татарстан Республикасында яңа коронавирус йогышы таралуны булдырмау чаралары турында» 2020 елның 19 мартындагы 208 номерлы Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты карарына үзгәреш кертү хакында» 2020 елның 27 июнендәге 538 номерлы карары тур операторларының федераль реестрына кертелгән юридик затка туризм продуктын гамәлгә ашыру кысаларында пассажирлар йөртүнең муниципаль заказларын үтәргә рөхсәт бирә. Әмма һәр пассажирда әлеге фактны раслаучы документ (документта маршрут һәм сәфәр көне турында мәгълүмат күрсәтелә) булырга тиеш – монысы мәҗбүр шарт.

Раслый торган документ үрнәге «Файдалы мәгълүмат» – «Туристларга һәм туристлык базарында катнашучыларга ярдәм» бүлегендә урнаштырылган.