Сергей Иванов Казан үзәгенең тарихи өлешендә булды

2020 елның 19 мае, сишәмбе

Дәүләт комитеты рәисе туристлык маршрутындагы туризм инфраструктурасы объектларын карап чыкты, Казан шәһәре Туризмны үстерү комитеты директоры Дарья Санникова, Вахитов һәм Идел буе районнары администрациясе, Административ-техник инспекция идарәсе, шулай ук Казан шәһәренең Тышкы төзекләндерү комитеты вәкилләре белән очрашты.

«Бүген тарихи Кремль, Лобачевский, Университет, Бауман урамнары һәм Тукай мәйданы буенча уздык. Бу урамнар төп туризм маршруты буларак махсус контрольлек зонасына эләгә. Тулаем алганда, шәһәр туристларны кабул итәргә әзер, әмма кайбер җитешсезлекләр бар, мәсәлән, туризм күрсәткечләре дөрес урнаштырылмаган. Без барлык җитешсезлекләрне бетерүнең төгәл срокларын билгеләдек һәм эшләр тәмамланганнан соң контроль тикшерү уздырырга планлаштырабыз», - дип билгеләде Татарстан Республикасы Туристлык буенча дәүләт комитеты башлыгы.

Алга таба Казанда, шулай ук республиканың туристлык үзәкләрендә: Бөек Болгар, Зөя утрау-шәһәрчеген һәм башка туризм маршрутларын да карап чыгу планлаштырыла.

Яр Чаллы, Әлмәт шәһәрләрендә дә. Һәм, шуңа бәйле рәвештә, Татарстанның башка шәһәрләре, башка муниципаль районнарында яшәүчеләр Казанга килә алачак», — дип ассызыклады Сергей Иванов.