Дәүләт комитетында «Татарстан шифаханәләре» Республика шифаханә-курорт учрежденияләре ассоциациясе әгъзалары киңәшмәсе узды.

2019 елның 18 марты, дүшәмбе

Киңәшмәдә киләселәр катнашты: Терентьев Евгений Павлович, «Татарстан шифаханәләре» РШКУА Президенты, Сафина Гөлнара Марат кызы, Казан һәм Татарстан Республикасы кунакханәләр ассоциациясе Президенты, Гатина Гөлнара Наил кызы, дәвалау-профилактика учреждениеләре артыннан күзәтчелек бүлеге әйдәп баручы белгеч-эксперты, Рыбаченок Татьяна Михайловна, туклану гигиенасы буенча күзәтчелек бүлеге башлыгы урынбасары, Амрахова Флера Әдһәм кызы, эпидемиология күзәтчелеге бүлеге баш белгеч-эксперты, шулай ук Татарстан Республикасының шифаханә-курорт тармагы вәкилләре катнашты.

Киңәшмәдә «Татарстан шифаханәләре» РШКУА эшчәнлегенең гомуми мәсьәләләре, урнаштыру объектларын классификацияләү мәсьәләләре һәм кулланучылар хокукларын яклау һәм кеше иминлеге өлкәсе белән бәйле булган мәсьәләләр турында фикер алыштылар.