Сергей Иванов туризм өлкәсенә ярдәм итү чаралары буенча семинар үткәрде

2022 елның 28 апреле, пәнҗешәмбе

27 апрельдә Зеленодольск шәһәренең Горький исемендәге мәдәният йортында Татарстан Республикасы Туристлык буенча дәүләт комитеты туристлык инфраструктурасын үстерүгә юнәлдерелгән иҗтимагый инициативаларны гамәлгә ашыру өчен субсидияләр бирү буенча дәүләт ярдәме чаралары һәм бәйге шартларын аңлатуга юнәлдерелгән белем бирү семинарын уздырды.

Очрашуда Зеленодольск, Биектау һәм Питрәч районнарыннан 30дан артык эшкуар катнашты.

Зеленодольск районына сәфәр барышында Татарстан Республикасының Туристлык буенча дәүләт комитеты рәисе Сергей Евгеньевич Иванов гамәлдәге туристлык инфраструктурасы объектларында – Зеленодольск шәһәрендәге «Иделдәге утар» туристлык базасында һәм Каратмән Олы Җәке авылындагы «Гектария» утарында булды һәм эшкуарлар белән аларның эшчәнлеген үстерү буенча киләчәккә планнары турында фикер алышты.