Дәүләт комитетында Байкал аръягы краеның туристик потенциалын тәкъдир иттеләр

2021 елның 30 ноябре, сишәмбе

30 ноябрьдә Татарстан Республикасының Туристлык буенча дәүләт комитетында, Казан шәһәренең Туризм-мәгълүмат үзәге белән берлектә, туриндустрия вәкилләре һәм Байкал аръягы краеның Инновацияләр һәм эшкуарлыкны яклау үзәге делегациясе белән очрашу булды. Байкал аръягы краеның туризм потенциалы һәм туризм өлкәсендә хезмәттәшлек турында «Инновацияләр һәм эшкуарлыкны яклау үзәге» АКО башкаручы директоры  Шпак Яна Алексеевна,  Байкал аръягы краеның Туристлык мәгълүмат үзәге җитәкчесе Генденжапов Виктория Аркадьевна, Байкал аръягы краеның Туристлык мәгълүмат үзәге җитәкчесе урынбасары Напартэ Лидия Валерьевна, «Свой турагент» ҖЧҖ генераль директоры Пергаева Галина Порфирьевна, «Надежда» тур агентслыгы» ҖЧҖ менеджеры Хавренков Кирилл Алексеевич, шәхси эшкуар К.А.Хавренковлар сөйләде, шулай ук  туристлар өчен продуктларны үстерү бүлеге башлыгы Виктория Спиридонова Татарстан Республикасының туристик потенциалын тәкъдир итте.