октябрь, 2016 ел
дүшәмбе

13 октябрь көнне заманча сәнгать Галереясендә Казанда ачылачак күргәзмә, "Россия Тарихы" фотографиях 1918 – 1940 елларда".

Фотоальбом "Россия Тарихы" фотографиях. 1918 – 1940 елларда" – икенче өлеше уникаль мультимедийного проект "музей Мәскәү фотографияләр Йорты" – "Фотоархивация Россия тарихы",

Казан көзге каникулларда балалар белән бару өчен иң популяр Россия шәһәрләре өчлегенә керде. Бу хакта RoomGuru.ru.отельләр эзләү Интернет-сервисы хәбәр итә.

Рейтинг бу елның 29 октябреннән 6 ноябренә кадәр балалар белән яшәү өчен отельләр һәм апартаментлар эзләү һәм бронь алулар мәгълүматлары буенча төзелгән.

Татарстан башкаласын Мәскәү һәм Санкт-Петербург узып киткән. Көзге каникулларда балалар белән сәяхәтләр өчен популяр Россия шәһәрләренең беренче дистәсенә шулай ук Сочи, Екатеринбург, Ялта, Түбән Новгород, Новосибирск, Псков һәм Бөек Новгород кергән.

Казанга, портал мәгълүматлары буенча, көзге каникулларда уртача 3 көнгә килеп, яшәү өчен тәүлегенә 2,9 мең сум түлиячәкләр.

Исегезгә төшерәбез, ТурСтат агентлыгы мәгълүматлары буенча Россия буенча балалар белән сәяхәтләр саны 2016 елда узган ел белән чагыштырганда 20%ка арткан.