Яңа чартерлар Татарстан Республикасына һәм Төмән өлкәсенә очачак

2021 елның 25 августы, чәршәмбе

«Россия сегодня» ХМА матбугат үзәгендә сентябрь башында яңа чартерларны эшләтеп җибәрүгә багышланган матбугат конференциясе узды. Анда туризм буенча Федераль агентлык җитәкчесе Зарина Догузова, Төмән өлкәсе губернаторы Александр Моор, TUI Россия компаниясе генераль директоры Тарас Демура катнашты, Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов видео мөрәҗәгать белән мөрәҗәгать итте, регионның туристик потенциалы турында Татарстан Республикасы премьер-министры урынбасары Ләйлә Фазлыева сөйләде.

Быел Ростуризм эчке юнәлешләр буенча зур чартер программасын гамәлгә ашыра. Көзге сезон яңа чартер рейсларын эшләтеп җибәрү белән ачыла, алар 7 сентябрьдә Мәскәүдән Төмән өлкәсенә, 13 сентябрьдә Казанга юл тотачак. Очышларны TUI Россия Федераль туроператоры Ростуризм һәм төбәкләр Хөкүмәте ярдәмендә гамәлгә ашыра.