Дәүләт комитетында Иҗтимагый совет утырышы узды

2021 елның 30 июне, чәршәмбе

Матбугат туры Мурманск халкын Татарстанга җәлеп итү максатында оештырылган. Республикада кунак булган журналистлар Казан, Зөя, Болгарның төп истәлекле урыннары белән танышачак, шулай ук биш йолдызлы SPA-Kol Gali Resort & Spa курорт кунакханәсенең барлык дәрәҗәләрен бәяли алачак.

Исегезгә төшерәбез, Татарстан Республикасы Туристлык буенча дәүләт комитеты рәисе Сергей Иванов Мурманскны туристларны җәлеп итү өчен өстенлекле юнәлеш буларак бәяләде. «Без Татарстанда булган бөтен нәрсәне күрсәтәчәкбез: мәдәни истәлекле урыннар, гастрономия, табигать һәм башка бик күп нәрсәләр. Үзебез өчен Мурманск шәһәрендә яңа базар күрәбез», – дип билгеләде ул.

Мурманск һәм Казанны Nordwind Airlines авиакомпаниясенең турыдан-туры авиарейсы бәйләп тора.

Самолетлар атнага ике тапкыр оча. Мурмансктан самолетлар дүшәмбе һәм пәнҗешәмбе көннәрендә Казан аэропортына 9:40 сәгатьтә килеп җитә.

Җәйге чорда самолетлар 29 октябрьгә кадәр очачак. Билет бәясе 6 мең сумнан башлана.