2 сентябрьдә Тәһран һәм Казан арасында турыдан-туры авиарейс җибәрелде

2018 елның 3 сентябре, дүшәмбе

2 сентябрьдә Иранның «ATA Airlines» авиакомпаниясе Тәһран һәм Казан арасында беренче турыдан-туры авиарейс җибәрде. Регуляр рейслар атнага ике тапкыр һәр пәнҗешәмбе һәм якшәмбе башкарылачак, очу вакыты – 3 сәгать 20 минут.

Казан-Тәһран-Казан авиабилетларын компаниянең www.ataticket.com сайтында онлайн сатып алып була, бәясе 137 АКШ долларыннан алып 164 АКШ долларына кадәр тәшкил итә.

Иранга сәяхәт итү өчен Рәсәй яшәүчеләренә виза алу зарур, әмма казанлылар өчен бу процедура бик җиңел һәм уңайлы. Казанда Иран Ислам Республикасының Генераль консуллыгы эшли. Виза алу өчен www.e_visa.mfa.gov.ir/en/ сайтында сораунамә тутырыла (мәгълүматлар 3-5 көн дәвамында эшкәртелә), шуннан соң паспорт белән консуллыкка килергә, виза өчен түләргә һәм виза алырга кирәк. Бәясе – 5600 сум.