“Бөек Болгар” фестивале җәйге ялларның топ-3 туристик вакыйгаларына керде

2018 елның 10 августы, җомга

ТурСтат аналитик агентлыгы 11-12 августка туры киләчәк атна ахыры ялларына иң яхшы фестивальларны һәм бәйрәмнәрне билгеләде.

Булачак ялларның топ-5 туристик вакыйгаларына алдагылар керде: Санкт-Петербургка Санкт-Петербургның елга карнавалы фестивале, Татарстанда урнашкан Бөек Болгарның урта гасыр сугышы буенча фестивале, Самара өлкәсенең Грушин фестивале, Ростовның «Ростов тамашасы» фестивале, Мәскәү янындагы Руза шәхәренең «Сөтле елга» фестиваленә сәяхәтләр.

Рейтинг уникальлек һәм танылганлык анализы нәтиҗәләре буенча төзелгән.

«Бөек Болгар» урта гасыр сугышы буенча халыкара фестиваль 11-12 августта Татарстан Республикасының Спас районының Бөек Болгар шәһәрендә Болгар музей-тыюлыгының территориясендә үтәчәк. «Бөек Болгар-2018» программасына киләсе чаралар керде: рыцарьлар сугышлары, ат турнирлары, урта гасыр сугышы буенча ярышлар, һөнәрчеләр ярминкәсе һәм реконструкторлар мастер-класслары, урта гасыр биюләре һәм музыкасы. Фестивальга Казаннан, Әлмәттән һәм Татарстанның бүтән шәһәрләреннән автобуслар юл тотачак. 2017 елда «Бөек Болгар» фестивален 47 мең кеше күрергә килде.