Көнбатыш Казахстанда Татарстанның туристик потенциалын тәкъдим иттеләр

2019 елның 1 августы, пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасының Туристлык буенча дәүләт комитеты рәисе Сергей Иванов Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов белән очрашты. Үз тәкъдимнәрен шулай ук «Казан Кремле» дәүләт тарих-архитектура һәм сәнгать музей-тыюлыгы тәкъдим итте, аның вәкилләре музейлар, күргәзмәләр һәм фестивальләр турында сөйләделәр, ә туроператорлар ял көне маршрутлары буенча тәкъдимнәр белән чыгыш ясадылар. Соңыннан Уральск туроператорлары өчен воркшоп булды. Чарада 30га якын җирле туроператор, турагент һәм журналист булды.

Бүгенге көндә Уральскидан Казанга туры автобус йөри: пассажирлар шимбә көнне иртән китә һәм якшәмбе көнне кич белән кире кайтып килә.

Аңа ярдәм итү өчен 5 августтан Урал шәһәрендә телевидениедә, радиода, тышкы реклама чыганакларында, социаль челтәрләрдә һәм YouTube та Татарстанга сәяхәтләрнең реклама кампаниясе башлана