Татарстанда «Туризм лидеры» бәйгесендә җиӊүчеләрне бүләкләү тантанасы булды

2017 елның 22 декабре, җомга

2017 нче елныӊ 22 нче декабрендә 10:00 сәгатьтә Казан ратушасыныӊ колонналар залында туризм өлкәсендә «Туризм лидеры» еллык республика бәйгесендә җиӊүчеләрне бүләкләү тантанасы булды. Тантанада Татарстан Республикасы Премьер-министрының беренче урынбасары Рөстәм Нигъмәтуллин һәм Татарстан Республикасы Туризм буенча дәүләт комитеты рәисе Сергей Иванов катнаштылар.

Бәйге 2001 нче елда «Туризм – XXI гасыр» исеме астында үткәрелә башлаган. 2016 нчы елдан ул «Туризм лидеры» исеме астында уздырыла. Бәйгенең максаты – туристлык базарының иң яхшы вәкилләрен һәм юнәлешләрен ачыклау, туристлык бизнесын, Татарстан Республикасы икътисады үсешенә үзеннән зур өлеш кертә алырдай итеп, Татарстан Республикасында югары нәтиҗәле һәм көндәшлеккә сәләтле заманча туристлык комплексын булдыру мәсьәләсен хәл итү максатында берләштерү һәм аӊа этәргеч бирү.