Россиянең иң яхшы рестораннары игълан ителде. Алар арасында Казан учреждениеләре дә бар

2024 елның 19 апреле, җомга

16 апрельдә Мәскәүдә «Зарядье» концерт залында WHERETOEAT Russia 2024 Бөтенроссия ресторан премиясе белән бүләкләү тантанасы узды. WHERETOEAT - ел саен бөтен Россиядән иң яхшы рестораннар рейтингының милли премиясе. Татарстан рестораннары ел саен бу масштаблы чарада катнаша һәм быел да, һәрвакыттагыча топ-100гә керде.

Россиянең иң яхшы рестораннары рейтингын ике ресторан Bourgeois Bohemians (Санкт-Петербург) һәм Savva (Мәскәү) җитәкләде, икенче һәм өченче урыннарны AVA (Мәскәү) һәм Birch (Санкт-Петербург) алды. Топ 100 иң яхшылар исемлегенә Россиянең төрле төбәкләреннән рестораннар  керде -  0.75 Please Wine & Kitchen һәм Tunguska (Красноярск), Leo Wine & Kitchen (Ростов-на-Дону), «Баран-Рапан» (Сочи), «Винотерия» (Новороссийск), «Угли – угли» (Краснодар), «Гроза» (Кострома), Yale (Түбәнге Новгород) һәм башкалар. Татарстан учреждениеләреннән «Чирәм» (Казан), Branch Wine Bar (Казан), «Марусовка» (Казан) билгеләнде. More (Казан) бары Россиянең иң яхшы бары исемен алды.

WHERETOEAT премиясе 2013 елдан бирле ел саен тапшырыла. Гастрожурналистлар һәм ресторан, кунакханә һәм шәраб бизнесы, шулай ук гастрономия индустриясе профессионаллары арасыннан экспертлар яшерен тавыш бирү юлы белән бөтен ил буенча һәм аерым төбәкләр һәм шәһәрләр буенча җиңүчеләрне сайлыйлар.

Шулай ук Милли премиянең WHERETOEAT Guide мобиль кушымтасы да бар, анда Россиянең иң яхшы рестораннары һәм иң билгеле шеф-поварлары рейтингы тупланган. Премия фикеренчә, иртәнге, төшке яки кичке аш өчен Казанның иң яхшы урыннары да кушымтада күрсәтелгән. Сайланган залдагы өстәлне кушымтадан ук броньларга мөмкин.