Казанда казаннар – республикада «Живая еда» тапшыруы төшерелде

2023 елның 29 марты, чәршәмбе

Казан – бөтен гаиләне өстәл артында берләштерүче иминлек һәм өй уңайлылыгы символы, Казандагы төп ГХАТ скульптор Даша Намдаков нияте буенча юкка гына шундый формада төзелмәгән.

Шәһәрнең ризык әзерләү өчен кулланыла торган казан хөрмәтенә шулай дип аталуы дөресме?

14 гасырда Татарстанда ризыкны казанда ничек пешергәннәр?

Республикада казанда ешрак нәрсә әзерлиләр?

Кайсы ризык файдалырак – казанда яки тефлон табада пешерелгәнеме?

«Живая еда» тапшыруын алып баручы Сергей Малоземов бу сорауларга җавап бирер өчен Казанга килде, тапшыру ТР Туристлык буенча дәүләт комитеты ярдәме белән төшерелде.

Казанны дөрес сайлану, анда ризык әзерләү, казанда әзерләнгән ризыкларның сыйфатын лабораториядә бәяләү, шулай ук аны дөрес карауның барлык серләре турында әлеге сылтама буенча карагыз: https://eda.show/varit-tushit-piech-tomit-vybor-kazana-i-prieimushchiestva-ghotovki-v-takoi-posudie/.