Татарстан Республикасының дәүләт программаларын гамәлгә ашыру мәсьәләләре буенча катнашу мәсьәләләре буенча эш төркеме утырышы

2023 елның 28 марты, сишәмбе

Бүген ТР Туристлык буенча дәүләт комитетында РФ Дәүләт Думасы депутаты Артем Прокофьев җитәкчелегендә РФ Дәүләт программаларын, федераль максатчан программаларны һәм башка проектларны гамәлгә ашыру мәсьәләләре буенча эшче төркем утырышы узды.

Сергей Иванов «Туристлык һәм кунакчыллык индустриясе» илкүләм проекты чараларын гамәлгә ашыру барышы, шулай ук «Корпорация Туризм.РФ» АҖ белән берлектә «Лаеш» туристлык территориясен булдыру проекты турында сөйләде.

Татарстан Республикасы Транспорт һәм юл хуҗалыгы министрлыгының һава һәм су транспорты бүлеге башлыгы Алмаз Абдрахманов «Бөек Идел юлы» проекты кысаларында төбәкара елга транспортын гамәлгә ашыру турында сөйләде.

Артем Прокофьев, үз чиратында, Россия Федерациясе Федераль Җыены Дәүләт Думасында Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 2022 ел өчен хисабы кысаларында туристлык тармагы мәсьәләләрен карау турында хәбәр итте.