Татарстан Республикасында «Бар дөньяга яшерен генә» тревел-тапшыруларын төшерәләр

2020 елның 14 декабре, дүшәмбе

Хәзерге вакытта Татарстан Республикасында «Бар дөньяга яшерен генә» («По секрету всему свету») тревел-тапшыруын төшерәләр, ул һәр шимбә көнне «Россия-1» телеканалында алып баручы буларак танылган театр һәм кино актрисасы Ольга Кузьмина катнашында күрсәтеләчәк.

«Бар дөньяга яшерен генә» тапшыруы тамашачыларга татар халкының гореф-гадәтләре, мәдәнияте һәм аш-су сәнгате, шулай ук Татарстан Республикасының кышкы чорда туристларны кабул итү мөмкинлекләре турында сөйләячәк.

Кино төшерү төркеме Татарстан башкаласының төп истәлекле урыннарында булган, «Ак Барс» хоккей командасы матчында, Иннополиста һәм «Зөя калкулыклары» тау чаңгысы комплексында булган. Бүгенге тапшыру ясау эшләре Алабуга шәһәрендә уза.

Татарстан буенча ике тапшыру күздә тотыла, шуларның беренчесе 2021 елның 16 гыйнварында булачак.