Татарстан Республикасында экскурсоводлар өчен еллык семинар-киңәшмә узды

2023 елның 22 декабре, җомга

2023 елның 13-15 декабрендә Татарстан Республикасы экскурсоводлары өчен ел саен уздырыла торган  семинар-киңәшмә үтте. Укуда республиканың 180 экскурсоводы катнашты.

Семинар барышында Казан татарларының барлыкка килү теориясе, төбәктә сәнәгать һәм авыл хуҗалыгын үстерү мәсьәләләре каралды. Профильле ведомстволар вәкилләре шулай ук интенсивта катнашучыларга Татарстан Республикасының икътисадый потенциалы, халык сәнгать һөнәрләре һәм биологик ресурсларның күптөрлелеге турында сөйләделәр.

Семинарның йомгаклау көне республиканың муниципаль районнарына чыгу форматында узды. Чыгыш кысаларында катнашучылар Татарстан Республикасының Лаеш һәм Балык Бистәсе районнарының туристлык потенциалы белән таныштылар, төп объектларда  булдылар һәм коллегалары белән тәҗрибә уртаклаштылар.

Семинар тәмамлангач, экскурсоводлар катнашу турында сертификатлар алдылар, шулай ук алынган белемнәрнең гамәли юнәлешле булуын һәм актуальлеген билгеләп үттеләр.