Кытай һәм Ираннан туристлар кабул итәргә планлаштыручы туроператорлар өчен мөһим мәгълүмат

2023 елның 21 ноябре, сишәмбе

Татарстан Республикасы туроператорлары игътибарына!

2024-2025 елларга Россия Федерациясе Хөкүмәте һәм Кытай Халык Республикасы һәм Иран Ислам Республикасы Хөкүмәте арасында визасыз төркем туристлык сәфәрләре турында Килешүләрне гамәлгә ашыру эшчәнлеген гамәлгә ашыру хокукына ия туристлык оешмалары исемлеген төзү максатларында, кызыксынган компанияләрдән түбәндәгеләрне сорыйбыз:

2023 елның 27 ноябренә кадәр Word документы форматында 1 (Кытай) кушымтасы һәм 2 (Иран) кушымтасы формасы буенча Azaliya.Gilmutdinova@tatar.ru электрон почтасына туристлык оешмасы турында гомумиләштерелгән белешмәләр бирергә.

Документларны тутырганда оешманың исемен рус һәм инглиз телләрендә күрсәтергә.

2023 елның 29 ноябреннән 4 декабренә кадәр Татарстан Республикасының Туристлык буенча дәүләт комитетында (Казан шәһәре, М.Горький урамы, 19, 4 каб.)  мөһер басмаларының үрнәкләренең төп нөсхәләрен куюларын сорыйбыз.

2023 елның 4 декабренә кадәр Россия Федерациясе Хөкүмәте һәм Кытай Халык Республикасы Хөкүмәте арасында төзелгән Килешүне гамәлгә ашыру кысаларында Татарстан Республикасының Туристлык буенча дәүләт комитеты (Казан шәһәре, М.Горький урамы, 19, 4 каб.) адресына түбәндәге документлар пакетын (оригиналлар) җибәрергә:

- туристлык оешмасының исемен, оештыру рәвешен һәм урнашу урынын күрсәтеп, Хөкүмәтара килешүне гамәлгә ашыру кысаларында эшчәнлекне гамәлгә ашыруга гариза (1 Кытай үрнәге);

- туристлык оешмасының һәм (яисә) аның контрагентларының илдә (урында) вакытлыча булу, ресурслар, көчләр һәм аларның шәхси куркынычсызлыгын тәэмин итү өчен кирәкле чаралар - Россия Федерациясе гражданнары (алга таба - туристлар), аларның мөлкәтен саклау, туристлар тарафыннан вакытлыча булуның барлык пунктларында (урында) ашыгыч ярдәм күрсәтүнең барлык пунктларында (урында) медицина, хокукый һәм башка төрләрен тоткарлыксыз алу турында таныклый торган документ (2 Кытай үрнәге);

- туристлык оешмасының Россия Федерациясендә булу кагыйдәләрен үтәве һәм аларның Россия Федерациясе территориясеннән читкә үз вакытында чыгуларын тәэмин итү, шул исәптән чит ил гражданнарын теркәү, Россия Федерациясе территориясендә булу хокукына документлар рәсмиләштерү тәртибен үтәү, шулай ук туристлык оешмасында һәм (яисә) илдә (урында) вакытлыча булу, ресурслар, көчләрнең һәм акчаларның туристларның шәхси иминлеген тәэмин итү өчен кирәкле булган барлык пунктларда (алга таба - туристлар) медицина, хокукый һәм башка төр ярдәм алу өчен үз эшчәнлеген гамәлгә ашыручы контрагентлары булу турында документ ( 3 Кытай үрнәге).

Элемтә өчен: Татарстан Республикасының Туристлык буенча дәүләт комитетының туристлык эшчәнлеген дәүләт җайга салуы бүлегенең әйдәп баручы киңәшчесе - Гыйниятуллина Азалия, тел. (843) 222 90 37