Татарстан Республикасында Россиянең «3А Отель» челтәренең өченче юл буе кунакханәсе ачылды

2023 елның 10 ноябре, җомга

«3а Отель» уңайлы кунакханәләр челтәрен үстерүче «ТриА Девелопмент» компаниясе «3А Казань» челтәренең өченче кунакханәсе ачылуы турында хәбәр итә, ул Казан шәһәреннән 25 километр ераклыкта, М7 Волга трассасының 843 километрында, Татарстан Республикасы Питрәч районы Колай авыл җирлегендә урнашкан.

Мәскәү өлкәсендә һәм Тула өлкәсендә урнашкан «3А Балашиха» һәм «3А Узловая» челтәренең беренче ике кунакханәсе 2023 елда ачылган һәм «3А» уңайлы кунакханәләр челтәре проектының уңышлы старты булган. «3А Отель» уңайлы кунакханәләр челтәренең төп идеясе  -   «Ял юлда башлана!»

Россия Федерациясендә туристлыкны үстерү дәүләт стратегиясенең өстенлеген, шулай ук Россия Президенты Владимир Путинның Россия Федерациясе Хөкүмәтенә 2023 елның 16 маендагы автомобиль туристлыгын үстерү концепциясен эшләү һәм раслау, шул исәптән янәшәдәге инфраструктураны үстерү буенча йөкләмәсен исәпкә алып, «ТриА Девелопмент» компаниясе илнең автомагистральләрендә үз ихтыяҗын күрсәткән кунакханәләр челтәре проектын үстерүне дәвам итә.

«ЗА Казань» кунакханәсе кунакларга «Стандарт» категориясендәге 47 номер һәм «Гаилә» категориясендәге 2 номер тәкъдим итә. Отельдә барлыгы 149 кунак яши ала.

Кунакханәдә сәяхәтчеләргә уңайлы булсын өчен барысы да каралган: тәүлек әйләнәсе теркәлү стойкасы һәм кафе. Бүлмәләрдә тулы ял итү өчен кирәкле барлык әйберләр бар: смарт-ТВ, кондиционер, суыткыч, телефон. Ванна бүлмәсендә фен, сөлгеләр җыелмасы, бәдрәф-косметика кирәк-яраклары бар. Уңайлы һәм сыйфатлы йокыны тәэмин итү өчен анатомия матраслары кулланыла һәм тавышны изоляцияләү яхшыртылган. Кунакларга уңайлы булсын өчен кунакханәдә кер юу бүлмәсе хезмәтләре каралган.

Ял итү һәм эшне бергә алып баручылар өчен кунакханәдә компьютер, принтер, күчерү аппараты, сканер, югары тизлекле интернет һәм зарядка җайланмаларыннан бушлай файдалану мөмкинлеге булган бизнес-почмак каралган.

Кунаклар кунакханә холлында урнашкан туристлар өчен мәгълүмат үзәгендә сувенирлар һәм җирле товарлар сатып ала, шулай ук җирле истәлекле урыннар һәм кызыклы маршрутлар турында мәгълүмат ала ала.

Автомобильдә сәяхәт итүчеләр өчен бушлай парковка каралган.

«Кунакханә бизнесы һәрвакыт инвесторларның зур игътибарын таләп итә, бу финанс яктан аклануның шактый озак чоры белән бәйле. Безнең республикада инвесторларга һәрвакыт «яшел ут». Гәрчә бездә юл буе инфраструктурасы җитәрлек үсеш алган булса да - бездә автомобиль заправкалары, автосервислар, туклану нокталары күп, әмма безгә кунакханә бизнесында кунакханәләрнең мондый дәрәҗәсе җитмәде. Монда килгәч, инвесторларның отельнең концепциясе һәм логистикасында проектлаганда шактый акцент ясаганнарын аңлыйсың, ял итүчеләргә уңайлылык өчен бөтен нәрсә уйланылган. Моннан тыш, Казаннан 25 км ераклыктагы М7 трассасында кунакханәнең уңайлы урнашуы автосәяхәтчеләргә юлда ял итәргә генә түгел, Татарстан Республикасы башкаласында да, аннан читтә дә төп туристлык үзәкләренә барырга мөмкинлек бирә, кунакханәдә ким дигәндә 3-4 көнгә туктарга мөмкин. Болар барысы да илдәге эчке туристлыкны үстерүгә ярдәм итә һәм  төбәккә аерым категориядәге сәяхәтчеләр өчен яңа урыннар һәм махсус сервислар хисабына күбрәк кунакларны җәлеп итәргә мөмкинлек бирә», - дип билгеләп үтте ТРның Туристлык буенча дәүләт комитеты рәисе Сергей Иванов кунакханәне ачу тантанасында.