Татарстан Республикасының Дәүләт советы депутатлары Visit Tatarstan сувенир продукциясе белән танышты

2019 елның 11 июле, пәнҗешәмбе

Бүген ТР Дәүләт советы утырышында депутатлар Visit Tatarstan Татарстан Республикасының рәсми туристик брендының сувенир-бренд продукциясе күргәзмәсе белән танышты.

Татарстан Республикасының Дәүләт советы рәисе Фәрит Мөхәммәтшин күргәзмә стендында булды һәм сувенир продукциясе үрнәкләре белән танышты.

Visit Tatarstan сувенирлары Татарстан Республикасының ачык һәм танылган образларын һәм заманча һәм уңайлы формада гәүдәләндерелгән милли колоритын чагылдыра. Барлык продукция җирле осталар тарафыннан башкарылган һәм Татарстан Республикасында җитештерелә, барлык позицияләр (100 дән артык) супермаркетларда, сувенир лавкаларда һәм Казанның туристик-мәгълүмат үзәгендә тәкъдим ителгән.

Татарстанда җитештерү һәм офислары булган халыкара компанияләр шулай ук үз продукцияләренә Visit Tatarstan элементларын да кертәләр. Алар арасында тукыма әйберләрне җитештерүче Lindstrom фин компаниясе - ул дизайнер келәмнәр сериясен Visit Tatarstan сурәтләре белән чыгарды.

Visit Tatarstan стилендә брендны кертү, продукцияне алга этәрү белән Татарстан республикасының туристлыкны үстерү үзәге шөгыльләнә.

Visit Tatarstan продукциясе «Төбәкнең сувенир линейкасы» номинациясендә иң яхшы туристик сувенир исеме белән билгеләнде.