Татарстан Республикасының "Иң яхшы товарлары һәм хезмәтләре" бәйгесе

2019 елның 19 марты, сишәмбе

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 26.12.2003 елдагы 1969-р номерлы күрсәтмәсе нигезендә 2004 елдан башлап ел саен «Рәсәйнең иң яхшы 100 товары» программасы кысаларында «Татарстан Республикасының иң яхшы товарлары һәм хезмәтләре» бәйгесе үткәрелә. Аның төп бурычы - Татарстан Республикасының, Рәсәй һәм ерак чит илләрнең базарына җиткерү өчен җитештерүчеләрне югары сыйфатлы һәм конкуренциягә сәләтле товарлар (хезмәтләр) җитештерүгә стимуллаштыру.

15 ел дәвамында Татарстан Республикасы РФ субъектлары арасында игълан ителгән товарлар һәм хезмәтләр буенча беренче урынны алып тора, бу төбәкнең алга киткән икътисады турында сөйли, ә күп санлы бүләкләр җитештерелә торган продукциянең (хезмәтләрнең) югары сыйфаты һәм конкуренциягә сәләте турында сөйли.

Бәйге нәтиҗәләре буенча җиңүчеләргә дипломнар тапшырыла. 1 дәрәҗә лауреатларына һәм дипломантларына үз продукциясен маркировкалау өчен бәйгенең логотипын куллану хокукы бирелә. Ел саен РФ зур субъектларына һәм Татарстан Республикасының чит илдә сәүдә вәкиллекләренә тарала торган «Татарстан Республикасының иң яхшы товарлары һәм хезмәтләре» җиңүчеләр каталоглары чыгарыла.

Иң яхшы оешмаларга «Татарстан сыйфат лидеры» призы тапшырыла.

Бүләкләү тантанасы Ауропа сыйфат атнасы кысаларында Татарстан Республикасы Премьер-министры һәм Татарстан Республикасы Хөкүмәте әгъзалары катнашында уза.

«Татарстан Республикасының иң яхшы товарлары һәм хезмәтләре» республикакүләм бәйгесе җиңүчеләре «Рәсәйнең 100 иң яхшы товары» бәйгесенең федераль этабында тәкъдим ителә.

Югарыда бәян ителгәннәргә бәйле, сезнең оешмагызны җитештерелгән товарлар (хезмәтләр) белән 2019 елда бәйгедә катнашырга чакырабыз.

Элемтә өчен телефон: (843) 291-08-13.