июль, 2017 ел
сишәмбе

2017 елның 5 һәм 6 август көннәрендә Татарстанның һәм Россия Федерациясенең башка төбәкләренең хәрби-тарихи хәрәкәтендә катнашучылар ике Ватан сугышының орышын үзгәртеп корачак!

Казанда икенче мәртәбә "Көнчыгыш-көнбатыш: Россиянең Ватан сугышлары" төбәкара хәрби-тарихи фестивале узачак, аны реконструкторлар арасында абруй казанган "Витязь" (җитәкчесе В.В. Хабаров) клубы оештыра.   Фестивальдә патриотик тәрбия программасын тормышка ашыру буенча хәрби-тарихи җәмгыятьнең Татарстандагы бүлеге эше күрсәтеләчәк.

Татарстан Республикасы Туристлык буенча дәүләт комитеты Татарстан Республикасы Сәүдә-сәнәгать палатасы рәисе урынбасары – менә дигән белгеч, талантлы җитәкче, якты һәм әйбәт кеше Герасимов Валерий Анатольевичның вакытсыз бу дөньядан китеп баруына бәйле рәвештә, кайгы уртаклаша.

Валерий Анатольевичны белгәннәр һәм аның белән бергә эшләүчеләр өчен бу бик зур югалту.