РОСТУРИЗМ ҖИТӘКЧЕСЕНЕҢ ТӨРКИЯ РЕСПУБЛИКАСЫНДА ҺӘМ БЕРЛӘШКӘН ТАНЗАНИЯ РЕСПУБЛИКАСЫНДАГЫ ХӘЛЛӘР ТУРЫНДА БЕЛДЕРҮЕ

2021 елның 13 апреле, сишәмбе

Төркия һәм Танзания буенча кабул ителгән карарларга бәйле рәвештә, без түбәндәге моментларга ачыклык кертәбез:

1. Хәзер Төркия һәм Танзания территориясендә туроператорлар линиясе буенча оештырылган туристлар, тур тәмамлану даталарына туры китереп, Россиягә планлы рәвештә кайта алачак.

2. Төркиядә һәм Танзаниядә мөстәкыйль ял итүче туристларга килгәндә, алар шулай ук Россиягә планлы рәвештә кайта алачак.

3. Якындагы көннәргә юлламалар сатып алган, әмма ялга чыкмаган туристларга нишләргә:

- Әгәр 1 июньгә кадәр бара торган юлламалар турында сүз бара икән, без сәфәрне соңрак даталарга күчерү мөмкинлеген карарга, яисә шул ук даталарга башка юнәлешләрне сайларга киңәш итәбез.

Туроператорлардан туристларга максималь ярдәм күрсәтүләре турында сорыйбыз.