Татарстан Республикасы туроператорлары Алабуга белән таныша

2020 елның 12 феврале, чәршәмбе

11-12 нче февраль көннәрендә Алабугада Татарстан Республикасы туроператорлары өчен реклама туры узды.

Ике көн эчендә туроператорлар күргәзмә залында булдылар, анда Германиядән "Сугыш әсирләре" дигән күргәзмә белән, Хәзерге этносәнгать музее белән таныштылар. Н.А. Дурованың музей-утарында әкият персонажлары белән "Морозко" интерактив программасы, конкурслар, уеннар һәм әйлән-бәйлән биюләре белән таныштылар, коймак белән сыйландылар, шулай ук Мальцево авылында "Диводворье" интерактив программасында да катнаштылар, әлеге программа территория буйлап экскурсия уздыруны, төрле кошларны (30 төрдән артык), "Русич" корабын, атлар, этләр катнашындагы шоулар карауны, чана шууны, коймак, кайнатма һәм бал белән самоварда кайнатылган үләнле чәй эчүне күздә тота.