Мугла провинциясенең (Төркия Республикасы) Мармарис муниципалитетының рәсми делегациясе бүген Дәүләт комитетына килде.

2019 елның 22 мае, чәршәмбе

Бүген Дәүләт комитеты рәисе урынбасары Екатерина Барабанова һәм Мармарис шәһәренең мэры Махмет Октай очрашуда Татарстан Республикасының һәм Мугла провинциясенең туристик потенциалын алга таба мавыктыру өлкәсендә хезмәттәшлек һәм алга таба эшләү мәсьәләләре турында фикер алыштылар.

Март аенда Мармарис шәһәре мэры вазифасына керешкәннән соң бу Махмет Октайның Республикасыга беренче визиты. Махмет Октай очрашудан соң төбәкләр арасында эшлекле мөнәсәбәтләр ныгыр һәм очрашу мөнәсәбәтләрне алга таба ныгыту өчен нәрсә эшләргә мөмкин икәнлеген һәм моның өчен нинди адымнар ясарга мөмкин икәнлеген аңларга ярдәм итәр дигән ышаныч белдерде.

Очрашуда Даламан аэропорты директоры Хамди ГЮВЕНЧ һәм Turunc отельләре Президенты Исмаил ЙЫЛДЫЗ катнашты.