«ЗдравКультПривет – 2019» II Бөтенрәсәй фестивале ачылды

2019 елның 18 апреле, пәнҗешәмбе

Бүген 18 апрель көнне «Крутушка» шифаханәсендә «ЗдравКультПривет – 2019» II Бөтенрәсәй фестивале ачылды. Ачылу тантанасында Татарстан Республикасының туристлык буенча дәүләт комитетының дәүләт программаларын үстерү һәм тормышка ашыру бүлеге башлыгы Теймур Курмаев катнашты.

Быел фестивальдә Рәсәй Федерациясенең 22 төбәгеннән вәкилләр катнаша. Фестивальгә сәламәтлек саклау оешмалары җитәкчеләре, маркетинг бүлекләре һәм ял бүлекләре җитәкчеләре 45 шифаханә-курорт оешмасыннан килгән иде. Катнашучыларның географиясе - Калининградтан Еврей автономияле өлкәсенә кадәр . Фестиваль 21 апрельгә кадәр дәвам итәчәк.

Чараны оештыручы – Милли курорт берләшмәсе, Татарстан Республикасының туристлык буенча дәүләт комитеты һәм Санатории-России.рф порталы ярдәмендә «Татарстан шифаханәләре» шифаханә-курорт оешмалары республика берләшмәсе.

Фестивальнең максатлары һәм бурычлары: шифаханә-курорт оешмаларында мәдәни һәм анимация эшен үстерү, тәҗрибә уртаклашу, иҗади элемтәләрне киңәйтү һәм ял итүчеләр белән эшләү буенча анимация һәм мәдәни оештыручылар бүлекләренең инновацион методикаларын тәкъдим итү, талантлы авторларны, куючыларны һәм сәламәтләндерү оешмаларында мәдәни-массакүләм эшнең әйдәп баручы аниматорларын ачыклау.

Фестивальнең эшлекле программасы барышында мастер-класслар һәм шифаханә-курорт комплекслары, медицина оешмалары һәм блогерлар вәкилләренең чыгышлары узачак. Моннан тыш, кунакларны бай күңел ачу һәм экскурсия программасы көтә.