Татарстан Республикасының туристик потенциалы Прагада тәкъдим ителде

2019 елның 6 марты, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Президенты Р.Н.Миңнеханов җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы рәсми делегациясе 2019 елның 05-06 март көннәрендә Чехия Республикасында эш визиты белән булды.

Эш программасы кысаларында Татарстан Республикасының туристлык буенча дәүләт комитеты рәисе Сергей Иванов Прагада Чехия туроператорлары белән очрашулар уздырачак, анда республиканың туристик потенциалы һәм «Сарайлар һәм мәчетләр» төбәкара маршруты тәкъдим ителәчәк.

«Сарайлар һәм мәчетләр» төбәкара маршруты, беренче чиратта, чит ил туристларын күздә тота. Ул ике мәдәниятнең каршылыгында төзелгән һәм бер сәяхәт эчендә Санкт-Петербург һәм Татарстанның истәлекле урыннарын һәм дөньякүләм мәдәни мирас объектларын күрергә мөмкинлек бирә.