Австрия студентлары InTrain проекты буенча Татарстан Республикасына килделәр

2019 елның 15 феврале, җомга

2019 елның 14-16 февралендә Татарстан Республикасына Австрия студентлары – туриcтлык өлкәсендә булачак белгечләр килде. Кунаклар Казан шәһәренең 3, 4 һәм 5 йолдызлы өч челтәр кунакханәсендә (Ибис, Хилтон, Лучано) булачак, Дәүләт комитеты һәм Туристлык үсеше  узәге вәкилләре белән очрашачак, КФУ тарихы музеенда булачак, шулай ук университет студентлары белән очрашачак.

Экскурсия программасы Свияжск утрау-шәһәренә, Иске Татар бистәсенә, Казан Кремленә баруны күздә тота.

InTrain проекты Австрия-Рәсәй дуслык җәмгыяте чаралары планы кысаларында тормышка ашырыла.  Проект Австрия студентлары һәм яшьләренең Татарстан Республикасының актив яшьләр берләшмәләре студентлары һәм вәкилләре белән тәҗрибә уртаклашуга юнәлдерелгән. Проект кысаларында Татарстанга ел саен Австрия студентларының 2-3 төркеме килә.