«Visit Tatarstan» сувенир продукциясе «Туристик сувенир 2018» Бөтенроссия фестиваль-бәйгесе финалында 1 урын алды.

2018 елның 2 ноябре, җомга

Түбән Новгород шәһәрендә узган «Туристик сувенир» Бөтенроссия фестиваль-бәйгесең финалында «Visit Tatarstan» сувенирлары «Татарстан Республикасының туристлыгын үстерү үзәге» Коммерцияле булмаган автоном оешмасы  «Төбәк сувенирлары» номинациясендә 1 урын алды. Барлыгы республиканың 4 проекты бәйгенең финалында  Гран-прига лаек булды!

Татарстан Республикасын тарафыннан катнашкан бәйгенең лауреатлары киләселәр булды:

«Гастрономия сувениры (ризык).Уртача бәя категориясе» номинациясендә Гран-при – Татар Җимеш кагы, Чәк-чәк музее (Яңа Музей Коммерцияле булмаган партнерлык); «Төбәк сувениры.VIP бәя категориясе» номинациясендә Гран-при – Күннән тегелгән тубуста татар орнаментлы мендәр, «Сахтиан» ҖЧҖ; «Уенчык сувениры.VIP бәя кагориясе» номинациясендә Гран-при – «Минем Әминә» курчагы, Сәгирова Эльза Салаватовна, Питрәч авылы; «Этнографик сувенир. VIP бәя кагориясе» номинациясендә Гран-при – Хатын-кызлар аяк киемнәре – читекләр, «Сахтиан» ҖЧҖ; «Төбәк сувенирлары» номинациясендә 1 урын – «Visit Tatarstan» сувенирлары, «Татарстан Республикасының туристлыгын үстерү үзәге» Коммерцияле булмаган автоном оешмасы; «Гастрономия сувениры (ризык).Уртача бәя категориясе» номинациясендә махсус диплом – Чәк-чәк «Премиум», «Тәмле» ҖЧҖ; «Сувенир идеясе. Уртача бәя категориясе» номинациясендә 3 урын – Чәк-чәк музееның һәм VisitTatarstan ның чәк-чәге (тәкъдим итү, бүләк чәк-чәге), Чәк-чәк музее, VisitTatartsan; «Шәһәр сувениры» номинациясендә 3 урын – «Казан» Магнитлар сериясе, «ПКФ Презент» ҖЧҖ; «Этнографик сувенир.Уртача бәя категориясе» номинациясендә 3 урын – Тәпкәләр формасындагы брелок, «Сахтиан» ҖЧҖ; «Этнографик сувенир.Югары бәя категориясе» номинациясендә 2 урын – Татар бизәкләре, «... гына түгел», Альбина Зиятдинова, Раушания Полосина.

Быел бәйгедә катнашу өчен илнең 63 төбәгеннән 2296 эш бирелгән иде. Бәйгенең максаты – тәҗрибә уртаклашу һәм кызыксынган затларның туристик сувенирларын җитештерү һәм гамәлгә ашыру өлкәсендә үзара хезмәттәшлеген оештыру, шулай ук илебезнең туристик сувенир продукциясе базарын үстерү.

Бәйгенең җиңүчеләрен котлыйбыз һәм киләчәктә дә үз продукцияләрен сатуда уңышлар телибез!